Florin Salam si-a anuntat retragerea, nu mai canta in Romania
Florin Salam a anunțat pe contul de socializare, că nu va mai cânta în România. De asemenea acesta i-a asigurat pe fani că va onora toate contractele din străinătate. Decizia manelistului vine după moartea tatălui său.Puiu Ghiorghiu, impresarul lui Florin Salam, a vorbit despre adevăratul motiv pentru care interpretul nu vrea să mai cânte în țară. „Nu sunt zvonuri, e certitudine! Sunt prietenul lui Florin Stoian, nu impresar sau manager pentru Salam. Sunt intrigat pentru ca a avut loc un incident cand a murit tatal lui Florin. Chiar atunci trebuia sa cante in Bucuresti, la un individ, dar nu cu bani. Cumatrul sau l-a rugat sa se duca sa cante acolo pe prietenie, nu cu bani sau datorie. Eu am sunat sa le spun ce s-a intamplat si ca nu se mai duce, apoi a inceput sa injure. Unul din fundal a cerut 24.000 de euro, cat cheltuise pe botez. Nu era contract sau obligatie, ci prietenie! Pe data de 20 trebuia sa mai cante undeva, primise 4.000 de euro. Florin nu s-a simtit bine, cadea din picioare si era alb. Probabil de oboseala, cantase in 5 locatii inainte. El refuleaza prin cantari, a fost si inca este afectat de moartea tatalui sau. Le-am spus ce s-a intamplat si ei mi-au zis ca Florin trebuie sa plateasca 10.000 de euro amenda. Au spus ca, daca nu plateste, il vor prinde oriunde si il vor bate. De frica, am angajat 2 bodyguarzi”, a spus Puiu Puiu Ghiorghiu, potrivit România tv.

Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu