Natura este misterioasă și necunoscută. Se adaptează unor reguli pe care noi, oamenii, nu le cunoaștem. Sunt
cercetători care susțin că, oamenii nu sunt adaptați la ceea ce numim
natură, pentru că, provenim dintr-un alt univers, o altă lume, o altă
natură.
Durerile dorsale pe care le avem, fie că suntem
tineri sau mai puțin tineri, sunt cauzate de gravitație. Am fost creați
într-un univers cu o gravitație mai mare față de cea de pe planeta
noastră. Din această cauză, mulți dintre noi avem probleme.
Ne
expunem la soare, fără să știm că, pielea corpului uman nu este
pregătită pentru acest lucru. Suntem precum reptilele.Avem nevoie de
umbră și umiditate. Un copil care se naște are capul foarte mare,
comparativ cu trupul. Nicio altă specie nu are astfel de probleme.
Sunt
câteva considerații și constatări, pe care unii specialişti le iau în
calcul pentru a susține ideea că, oamenii nu-și au originea pe
Terra. Între om și natură există o fractură. Omul nu este adaptat
condițiilor de mediu de pe Terra.
În sprijinul acestei teorii stă
și faptul că, anumite gene din ADN-ul uman nu sunt de origine umană,
ipoteză susținută de mai mulți oameni de știință. Proiectul Genom Humain
derulat în anul 2004, a demonstrat că, 97% din ADN-ul uman, provine din
coduri genetice non-umane, mai precis extraterestre.
Unii specialiști susțin că, în acest mod se explică rezistența organismului uman la tratamentele anticanceroase.
Teoria
a fost extinsă de către profesorul Chang, care susține că, ADN-ul uman a
fost creat de inteligențe extraterestre. Pământul este una dintre
planetele populate. Același experiment a fost realizat și pe alte
planete. Formele de viață au fost create și adaptate în funcție de
condițiile de pe fiecare planetă.
Cancerul, conform profesorului
Chang, nu poate fi tratat din cauza unei erori de cod, din ADN-ul
uman. Profesorul Barbara Marciniak consideră că, Pleiadienii sunt
creatorii noștri galactici. Homo Sapiens este un hibrid, între Home
Erectus și gene extraterestre.
Unul dintre susținătorii acestei
teorii este și profesorul Adamski. În anul 1952, Adamski era cu mai
mulți oameni de știință în deșertul californian. Adamski a părăsit
tabăra unde înnoptau pentru a face o plimbare. Cei șase oameni de
știință care au rămas în tabără au constatat că la o distanță de doi
kilometri, locul unde ajunsese Adamski, acesta a avut o întâlnire cu
niște creaturi bizare. Preț de câteva minute, Adamski a zăbovit în
preajma acestor creaturi, după care s-a întors în tabără și a povestit
că a fost contactat de către extratereștrii.
Toate ziarele din
California au preluat știrea, mai mult, el a explicat această întâlnire
în una din cărțile pe care le-a scris. Adamski este un pionier al
teoriei că ADN-ul uman este de origine extraterestră și afirmă că, a
fost contactat în mai multe rânduri de către extratereștrii.
Istoria
este credibilă, pentru că, cei șase oameni de știință au asistat la
această întâmplare. Conform teoriei lui Adamski, caracteristica omului
modern este agresivitatea și violența. Este un experiment în care
rezistă cel mai puternic și mai violent.

Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu