Se afișează postările cu eticheta planeta x. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta planeta x. Afișați toate postările

Planeta extraterestrilor situata la marginile sistemului nostru solar

La începutul acestui an, în cursul lunii ianuarie 2016, o echipă de astronomi de la Institutul de Tehnologie din California, a anunțat public că există indicii puternice ca o planetă uriașă să se afle în apropiere de marginea sistemului nostru solar (vedeţi articolul: În sfârşit, au recunoscut că planeta X există! Cercetătorii americani spun că această planetă e una gigantică şi e situată la marginile sistemului nostru solar! 10.000 de ani pe Pământ e echivalentul unui an pe planeta X!). Această “planetă X” ar avea o perioadă de rotaţie în jurul Soarelui nostru cuprinsă între 10.000 şi 20.000 de ani.

De atunci, acest anunţ a devenit un subiect fierbinte în întreaga lume ştiinţifică; este aceasta mult trâmbiţata “planetă X”? În afară de comunitatea științifică generală, există grupuri marginale de oameni, care îi includ pe credincioșii în extratereştrii Anunnaki, că ar fi vorba, de fapt, de planeta pierdută Nibiru, “casa” extratereştrilor Anunnaki. Este planeta X planeta Nibiru a Anunnakilor?

Janet Sitchin, al cărui unchi Zecharia Sitchin a fost celebru pentru teoria vechii planetei Nibiru și legătura sa cu Anunnaki, a declarat într-un interviu acordat lui Foxnews.com: “A fost foarte interesant să-i vedem pe oamenii de ştiinţă că au găsit o altă planetă în sistemul nostru solar”. Ea i-a criticat în continuare pe sceptici: “Este interesant pentru că scepticii au considerat că o astfel de planetă mare nu ar fi putut trece neobservată, dar aceştia sunt în majoritatea oameni care nu sunt astronomi și care nu știu cât de mare este spaţiul cosmic.”

Zecharia Sitchin, cel care a murit în 2010, la vârsta de 90 de ani, a scris în 1976 o carte despre Nibiru, intitulată “Cea de-a 12-a planetă”. Cartea demonstrează că atât culturile antice sumeriene, cât şi cele babiloniene, au lăsat diferite indicii cu privire la sosirea Anunnakilor, o civilizație extraterestră puternică şi mistică, care provine de pe planeta Nibiru. Ultima dată când Anunnaki au vizitat Pământul a fost în jurul anului 600 î.Hr.

Sitchin a scris în cartea sa că Nibiru e localizată dincolo de Neptun și că are o orbită 3.600 de ani în jurul Soarelui. Atunci când Nibiru se apropie de Pământ, Anunnaki ar vizita locuitorii Pământului. Anunnaki au fost interesaţi de aurul de pe Pământ, pentru a-şi reface atmosfera planetei lor; o mare parte din munca lor pe Terra a fost făcută în Golful Persic și în regiunile sudice ale continentului african. De asemenea, se pare că Anunnaki au creat omul modern, prin inginerie genetică, pentru că aveau nevoie de lucrători în exploatarea aurului.

Dar, NASA şi oamenii de ştiinţă au propria viziune asupra planetei X, contrazicându-i pe toţi cei care spun că “planeta X ar fi Nibiru”. De exemplu, cercetătorul Harold Levinson de la Institutul de Cercetare Southwest (SUA), a declarat următoarele: “Este imposibil din punct de vedere ştiinţific ca sumerienii să fi ştiut ceva despre acest obiect ceresc sau despre ce ar fi ar fi putut trăi acolo. Posibila planetă nou descoperită este de aproximativ 10 ori mai grea decât Pământ și de 20 de ori mai îndepărtată decât Neptunul de Soare. O orbită completă a planetei X în jurul Soarelui ar lua între 10.000 şi 20.000 de ani. Iar acest lucru nu corespunde cu ceea ce credeau sumerienii despre Nibiru”.

Dar Janet Sitchin spune că aceste calcule nu pot fi întotdeauna 100% corecte şi crede în continuare că planeta X este Nibiru.
Continue reading

Planeta X se afla in orbita unei gauri negre


În anul 2015, National Nuclear Security Administration ne asigura că nu există un pericol real ca o cometă sau un meteorit să lovească Pământul în următorii o sută de ani.

La mai puțin de un an, de la aceste asigurări, National Nuclear Security Administration, revine asupra poziției sale tranșante și declară că, pericole de acest gen există și că pe orbita Pământului sunt peste 1500 de meteoriți sau asteroizi numiți vagabonzi și care pot lovi în orice moment planeta noastră.

Unii asteroizi sau meteoriți au dimensiuni uriașe, până la o mie de metri lungime. Mulți cercetători au făcut legătura cu prezența planetei X în sistemul nostru solar și care acționează asupra orbitei terestre.



Un reprezentant al NASA a declarat că, trebuie să fim vigilenți și cu ochii ațintiți spre cer. Sunt cercetători care au declarat că, planeta X acționează asupra câmpului gravitațional și asupra orbitei terestre, modificări care vor avea repercusiuni pentru următorii 5000 de ani.

În prezent, planeta X se află în orbita unei găuri negre. În ultimul său discurs, președintele Obama a spus că, fenomenul de reîncălzire globală nu s-a produs prin hazard. Toate formele de viață pot dispărea în urma acestui fenomen.
Foarte mulți americani s-au întrebat de ce a făcut Obama asemenea afirmații?

Se fac foarte multe speculații și scenarii apocaliptice. Lăsând la o parte toate acestea, trebuie să admitem că un obiect cosmic de talia planetei X va avea influențe asupra planetei noastre.

Chiar și specialiștii de la NASA au recunoscut public că planeta X a perturbat orbitele altor planete în timpul altor vizite în sistemul nostru solar. În sistemul nostru solar, au fost detectate valuri uriașe de particule de energie plasmatică. Aceste valuri de energie vor avea o influență asupra Terrei.

Se mai spune că, valul de influențe asupra Pământului a început din anul 1996. Activitatea seismică și vulcanică au crescut, schimbările climatice au fost bruște, de multe ori s-a ajuns la extreme, iar catastrofele naturale au fost în creștere.

Inversarea polilor magnetici poate afecta 2/3 din populația globului, în sensul că moartea va fi provocată, în primul rând, de foamete.

În iunie 2014, NASA dădea publicității un anunț în care se spunea că, semnalăm prezența obiectelor trans-plutoniene a căror forță gravitațională este uriașă.

În comunicat nu s-a făcut referire directă la planeta X, însă toți specialiștii au știut despre ce este vorba. În secolul al XIX-lea, astronomul Percival Lowell a susținut teoria conform căreia planeta X a creat iregularități în orbita unor planete din sistemul nostru solar.



Teoria s-a dovedit fundamentată științific, ea fiind susținută, mult mai târziu, de specialiștii de la NASA. S-a estimat că, planeta X este de 10 ori mai mare ca Pământul și se află la 250 Unități Astronomice față de Soare.
Continue reading

Nu putem vedea Planeta X pe cer


În decembrie 1983, NASA a dat un comunicat în care se recunoștea existența planetei X. Începând cu anul 1984, NASA a început să nege existența acestei planete, fără a mai da explicații cu privire la anunțul făcut în anul 1983.

Cercetătorii independenți au pus o întrebare simplă. Dacă această planetă nu există, de ce anumite fotografii sunt ascunse publicului?

În anul 1984, postul de televiziune CNN face publică informația conform căreia o planetă necunoscută a fost descoperită în sistemul nostru solar.

Câteva luni mai târziu, a fost dată știrea care susținea prezența unui al doilea soare pe cer. Au început să fie observate anumite schimbări pe care le înregistra Pământul, modificarea axei de rotație, orbita terestră era deviată cu șapte grade, orbita Lunii s-a deplasat cu 34 de grade în 12 zile, magnetosfera și heliosfera au înregistrat modificări.

National Geographic a confirmat că centrul Pământului este într-un proces de reîncălzire. În sistemul solar s-au observat schimbări climatice.

Google Map arată proba deplasării plăcilor continentale. Totodată, se constată că polii magnetici și-au schimbat poziția.
Se înregistrează oscilații ciudate ale Pământului. Câteva luni mai târziu, au fost descoperite fisuri enorme ale solului, în diverse locuri ale lumii. Zgomote care veneau din profunzimea planetei au putut fi auzite în Marea Britanie, SUA. Ucraina.

Populația Kievului a fost terorizată câteva zile de astfel de zgomote care veneau din adâncul pământului. Numărul asteroizilor care se găsesc pe orbita Terrei a crescut. Cercetătorii americani au observat mișcări intense și schimbări de poziție ale plăcii tectonice nord americane. Activitatea vulcanică s-a accentuat, fiind determinată de magnetismul pe care-l produce planeta X asupra fierului din nucleul Pământului.

Vă prezentăm informațiile care se cunosc despre planeta X și la care media a avut acces. Planeta X are masa de 3-4 ori mai mare față de Jupiter. Densitatea și compoziția sunt necunoscute. Ea se deplasează cu șapte sateliți, o lună și un număr mare de asteroizi și comete.

Rotația sa se face în sensul acelor de ceas. Orbita sa este considerată ca fiind excentrică. Începând cu anul 2009, planeta X a determinat schimbări ale planetei Saturn. Într-o lună, Saturn a făcut un retur de 90 de grade, iar pe suprafața sa au avut loc furtuni violente.
Continue reading

Istoria Planetei X si extinctiile Pamantului

Momentan această planetă „ucigașă” se află în Centura lui Kuiper, motiv pentru care nu este vizibilă. În ultimul timp, s-au observat anomalii gravitaționale și o diminuarea a câmpului magnetic al planetei noastre.

Ceea ce este mai neliniștitor este faptul că planeta are o influență directă asupra activității vulcanice de pe Pământ. O serie de vulcani, inactivi au fost reactivați. Cercetătorii de la Universitatea Stanford atrag atenția, într-un raport realizat în 15 iunie 2015, că niciodată nu s-a înregistrat pe Pământ, dispariția unor specii de animale, într-un ritm atât de mare.

Singura problemă este că nimeni nu poate spune cu exactitate când Planeta X își va face simțită prezența.
Istoria Planetei X

La sfârșitul secolului al XIX-lea, mulți astronomi au făcut speculații despre existența unei planete dincolo de Neptun. Descoperirea planetei Neptun a rezultat ca urmare a unor calcule ale matematicienilor John Couch Adams și Urbain Le Vernier, pentru a explica discrepanțele între orbitele calculate și cele observate ale planetelor Uranus, Saturn și Jupiter. După descoperirea planetei Neptun, au rămas totuși niște mici discrepanțe ale acestor orbite, precum și a orbitei planetei Neptun, care au generat ideea existenței Planetei X, numită astfel de Percival Lowell.

Existența planetei X sau Nibiru a fost popularizată în anul 1976, de celebrul cercetător Zacharia Sitchin, în cartea sa, A 12 Planetă.

În vechile texte, Planeta era numită Distrugătorul și apare o dată la 3600 de ani. Planeta X nu gravitează în jurul Soarelui, ci în jurul lui Nemesis, o stea invizibilă din cauza prafului de oxid de fier care este în jurul său.

Nibiru pătrunde în sistemul nostru solar o dată la 3000 de ani. În prezent, Vaticanul are cel mai performant și puternic telescop infraroșu, amplasat în Arizona. Cercetările sunt conduse de preotul iezuit Jose Funes.

În anul 1993, foarte târziu, NASA dă un comunicat în care recunoaște existența planetei X, după ce, ani la rând a negat cu vehemență existența ei.

Informațiile despre planeta X au fost puține sau au lipsit cu desăvârșire. Guvernul american a luat decizia de a nu da publicității informații despre caracterul destructiv al planetei X. Puținele informații au parvenit de la cercetători independenți care, imediat după ce au dat informația, au fost defăimați sau puși la zid.
Continue reading

Planeta X intra in sistemul nostru solar


Fiecare descoperire a unei planete a fost precedată de observarea unor anomalii în sistemul nostru solar.
Mișcările neregulate ale planetei Uranus au fost puse pe existența unei alte planete care producea aceste iregularități.

În anul 1846, a fost descoperită planeta Neptun care influența orbita lui Uranus. Aceeași situație pentru Pluton, care la rându-i influențează planetele Uranus și Neptun.

În anul 1940, astronomul chilian Ferrada susținea că o planetă necunoscută care a apărut în sistemul nostru solar are tendința de a se apropia de planeta noastră, dar anumite forțe din univers o țin la distanță. El a numit planeta X, planeta Cometă, dat fiind viteza sa foarte mare și orbita eliptică, asemănătoare unei comete.

Existența planetei X sau Nibiru a fost popularizată în anul 1976, de celebrul cercetător Zacharia Sitchi, în cartea sa, A 12 Planetă.

În vechile texte, Planeta era numită Distrugătorul și apare o dată la 3600 de ani. Planeta X nu gravitează în jurul Soarelui, ci în jurul lui Nemesis, o stea invizibilă din cauza prafului de oxid de fier care este în jurul său.

Nibiru pătrunde în sistemul nostru solar o dată la 3000 de ani. În prezent, Vaticanul are cel mai performant și puternic telescop infraroșu, amplasat în Arizona. Cercetările sunt conduse de preotul iezuit Jose Funes.

În anul 1993, foarte târziu, NASA dă un comunicat în care recunoaște existența planetei X, după ce, ani la rând a negat cu vehemență existența ei.

Informațiile despre planeta X au fost puține sau au lipsit cu desăvârșire. Guvernul american a luat decizia de a nu da publicității informații despre caracterul destructiv al planetei X. Puținele informații au parvenit de la cercetători independenți care, imediat după ce au dat informația, au fost defăimați sau puși la zid.

Planeta X se află în apropierea constelației Orion și este la fel de mare ca și planeta Jupiter.
În anul 2003, Departamentul de Război al SUA a realizat un documentar în care se vorbește despre schimbările brutale de climă, despre scăderea dramatică a salinității din apele oceanelor.

În oceanul Atlantic, apa sărată caldă, de la suprafață, circulă spre nord, în timp ce apa sărată rece, de la fundul oceanului, circulă spre sud. Impactul va fi devastator pentru climatul mondial.

În documentar se arată că vom avea parte de secetă, de schimbări dramatice de temperatură. În anul 2010, ziarul londonez The Telegraph a publicat un articol intitulat, În căutarea unei stele ucigătoare care aruncă comete mortale. În articol se arată că NASA este în căutarea unei stele asemănătoare Soarelui, numită Nemesis, care se rotește lent în jurul Soarelui și catapultează comete către Pământ.

În articol se face precizarea că steaua este de cinci ori mai mare ca Soarele și este cauza care a dus la dispariția dinozaurilor de pe Pământ.

În timp ce planeta X intră în sistemul nostru solar, forța sa gravitațională lansează în traiectoria sa comete și asteroizi, de mare talie, formați din gheață și rocă care bombardează Pământul.

Specialiștii sunt de acord că forțe invizibile modifică traiectoria orbitală. Sistemul nostru solar este în modificare din cauza unui perturbator.

Începând cu anul 1901, câmpul magnetic al Soarelui s-a mărit de 230 de ori. Erupțiile și furtunile solare s-au mărit ca număr și intensitate.

Fenomenele neîntâlnite până acum s-au produs pe Lună, unde atmosfera formată din sodiu are o profunzime de 6000 de kilometri, luminozitatea planetei Venus s-a mărit de 2500 de ori, enorma centură din jurul planetei Saturn și-a schimbat culoarea, calota polară a planetei Marte s-a prăbușit iar amploarea furtunilor a crescut în mod exponențial, iar Jupiter este bombardat de comete și asteroizi.

Nici Pământul nu a scăpat de modificări, fluctuații electromagnetice, deplasarea axei polare, schimbări climatice, vulcani inactivi de sute de ani au început să erupă. Față de anul 1970, cutremurele cu magnitudine peste 6 pe scara Richter au crescut cu 400%
Continue reading

Cercetătorii americani au descoperit o nouă planetă, pe care au numit-o Planeta X. Este de 10 ori mai mare decât planeta noastră. Specialiștii susțin că din Antichitate și până în prezent, au existat trei reveniri ale acestei planete, în sistemul nostru solar.

Sumerienii au descris această planetă ca fiind mult mai mare decât Terra și că este aducătoare de catastrofe naturale. Ea orbitează în jurul unei planete pitice, Pluton, care nu poate împiedica reacțiile termonucleare produse de misterioasa planetă.

În anul 2008, un politician norvegian a trimis o scrisoare mai multor ziare norvegiene, în care afirma că autoritățile norvegiene au cunoștință de apariția în sistemul nostru solar a unei planete misterioase, care va provoca catastrofe naturale.

Politicianul susținea că, alături de Israel, Norvegia a început construcția unor buncăre, în scopul protejării populației de catastrofele care vor veni. Scrisoarea a fost considerată o fantasmagorie și multe persoane s-au întrebat de starea de sănătate a politicianului.

Lucrurile nu au stat așa cum opinia publică a crezut. Prin hazard, doi astronomi americani, care studiau planeta Pluton, au descoperit această planetă, care are dimensiuni gigantice. Politicianul norvegian este convins că toate guvernele lumii cunosc această situație și pericolul în care se află planeta noastră.

Planeta X are o evoluție în jurul Soarelui, pe o orbită eliptică, înclinată față de cea a Pământului, având o perioadă de revoluție de 15000 de ani.

Se spune că prima sa apariție a fost acum 4,5 miliarde de ani, când sistemul nostru solar era la începutul existenței lui. Compoziția chimică a planetei este gazoasă și seamănă cu cele de pe Uranus și Neptun.

Planeta a fost numită Planeta 9 și se află la miliarde de kilometri de Neptun. După ce a fost descoperită planeta Pluton, în anul 1930, specialiștii și-au pus multe întrebări cu privire la influența pe care Pluton o are asupra planetelor Uranus și Neptun.

Pluton este o planetă mică, pitică și nu ar avea forța ca să poată influența două planete de dimensiuni mari. Specialiștii și-au pus întrebarea dacă această influență nu vine de undeva din zona transplutoniană.

În anul 1982, NASA a dat un comunicat în care susținea că este posibil ca un obiect gigant să influențeze planetele Uranus și Neptun. Este Planeta X cauza producerii unor catastrofe?

Sunt tot mai multe voci care susțin că dispariția Atlantidei a fost cauzată de apariția acestei planete.

În prima fază s-a produs un cutremur uriaș, continentul s-a rupt în bucăți, după care, din cauza producerii unui tsunami, pământul a fost înghițit de ape.

Conform statisticilor, într-un an, în lume, se produc 20 de cutremure cu magnitudine de 7 sau 8 pe scara Richter și două sau trei cutremure care depășesc magnitudinea 8. Până în prezent, pentru ianuarie 2016, cel mai puternic cutremur a fost de 6,2 pe Richter și s-a produs în Marea Mediterană.
Continue reading

În anul 1980, au apărut primele informații oficiale despre misterioasa Planetă X. Mai mulți cercetători au indicat faptul că, pe orbita lui Pluton există o misterioasă planetă.
Conform acestora, ea este de 4-5 ori mai mare ca Terra. În anul 1981, oficial, a fost anunțat faptul că a fost descoperită cea de a zecea planetă a sistemului solar. De aici și denumirea X, care reprezintă cifra zece.
În anul 1983, începe un amplu studiu a sistemului solar și mai sunt descoperite patru comete și mai mulți asteroizi. În istorie întâlnim mai multe informații cu privire la misterioasa Planetă X. Sumerienii au fost primii care au susținut existența sa și mai susțineau apariția ei la 3600 de ani.
Babilonienii numeau această planetă Regele Cerului. Hindușii, dar și grecii susțineau existența acestei planete. În Apocalipsa Sfântului Ion se vorbește despre această planetă, numită Hercolobus sau Planeta Roșie, giganta sistemului nostru solar, aducătoare de catastrofe.
Sunt cercetători care susțin că, apariția acestei planete a ejectat pe Pluton și Charon din vechile lor poziții, ca sateliți ai lui Neptun. Planeta X se află în apropierea cometei Halley și îi poate afecta traiectoria. Cometa Halley poate deveni elementul perturbator al sistemului nostru solar.
Indienii Hopis, America de Nord, au propria convingere în ceea ce privește planeta X. EI susțin că aceasta va aduce catastrofe naturale. Apropierea acestei planete poate duce la inversarea polilor. Această teorie este susținută de către savantul Zacharia Sitchin, care susține că o mare parte din populația Terrei va fi afectată.
El a mai afirmat că NASA și marile puteri cunosc acest pericol. Preotul Malachi, care a trăit la Vatican a făcut un anunț, în anul 1997, în care susținea că Vaticanul cunoaște acest pericol și că milioane de oameni vor fi afectați.
Masa și densitatea planetei X afectează toate planetele care se vor afla în apropierea sa. Începând cu anul 1997, Pământul a înregistrat modificări, dar acestea nu se fac publice, pentru a nu crea panică. Sunt specialiști care au admis că electromagnetismul Pământului s-a modificat, s-au înregistrat mai multe seisme puternice, iar activitatea vulcanilor este în creștere.
Mulți ani, ni s-a spus că poluarea industrială este cauza modificărilor climaterice. Admitem că, în parte, poluarea ar fi una din cauze. În tot traseul său, Planeta X a afectat și modificat clima de pe planetele față de care s-a apropiat.

Câmpul magnetic al acestor planete s-a modificat, luminozitatea acestora s-a modificat. În aceste condiții trebuie să admitem că, vor fi anumite influenţe și asupra Pământului.
Continue reading

Încă din secolul trecut au existat numeroși astronomi, care și-au dedicat viața în descoperirea misterioasei Planete X. În acest fel, s-au născut speculaţiile că dincolo de Neptun ar putea exista o asemenea planetă. Odată cu evoluția tehnologiei, misiunile Pioneer 10, Pioneer 11, Voyager 1 și Voyager 2 au făcut lumină și astfel Planeta X s-a dovedit a fi un mit.
Bineînțeles că speculaţiile nu au încetat să dispară și lucrurile au luat o întorsătură dramatică în 2008, când cercetătorii japonezi au anunțat că, în conformitate cu calculele lor, la aproximativ 100 UA (unități astronomice) de Terra există o planetă gigantică. Aceste calcule au reaprins discuția cu privire la existența acestei planete.
De asemenea, în 2012, a fost descoperit obiectului transneptunian 2012 VP113, care se află în centura Kuiper și despre care se crede că este o planetă. Trebuie să menționăm că acest obiect are o dimensiune aproximată de circa 10 ori în comparație cu Terra.
Un articol recent, publicat de Washington Post anunță o descoperire senzațională realizată de astronomii americani. Un corp spațial, la fel de mare ca și Jupiter, care face parte din sistemul nostru solar, a fost descoperit în direcția constelației Orion. Specialiștii susțin că nu știu cu adevărat despre ce este vorba, dar probabil că se vor lămuri în viitorul apropiat.
Așadar, acestea sunt doar trei dintre descoperirile recente care au reaprins ideea existenței unei planete misterioase. Pe lângă aceste fapte relative, o filmare bizară a fost realizată de către o turistă aflată în Florida, SUA. Chiar lângă Soare a fost filmat un corp ceresc strălucitor necunoscut. Filmulețul în cauză a fost încărcat pe internet și imediat a provocat numeroase controverse. Bineînțeles că iubitorii fenomenelor misterioase s-au gândit imediat că este vorba despre Planeta X sau Nibiru.
Filmarea este sugestivă, dar dacă Nibiru ar exista în apropierea Terrei atunci ar trebui să se vadă din fiecare colț al lumii. Și atunci de ce a apărut doar în Florida?
Planta X sau Nibiru prezentă în cultura civilizațiilor dispărute
Legenda spunea că un astru înconjurat de mai mulţi sateliţi se apropiase periculos de mult de sistemul nostru solar. Sumerienii numeau acest astru Marduk sau Nibiru (Neb-Heru), cea de-a douăsprezecea planetă, planeta zeilor. Marduk a trecut pe lângă Uranus fragmentându-se, apoi s-a apropiat de Tiamat, atrăgând de la acesta bucăţi de materie care au format mai mulţi sateliţi, dintre care unul enorm, botezat Kingu. Acesta din urmă s-a deplasat către Marduk şi l-a atins.
A urmat o formidabilă „bătălie cosmică“ ce a luminat cerul cu focul său. Apoi, Marduk şi-a reluat călătoria pe o nouă orbită la capătul căreia, după mai multe mii de ani, s-a întors pentru a-l atinge pe Tiamat, pe care l-a spart în două, dând naştere centurii de asteroizi şi Pământului. Astfel, planeta noastră a moştenit Luna (Kingu), care nu este nimic altceva decât fostul satelit al lui Tiamat. Ceilalţi sateliţi ai planetei Tiamat (astăzi complet distrusă) au devenit comete. Geneza noastră a început în momentul în care apele lui Tiamat le-au însămânţat pe ale noastre…
Nibiru pare că este un ocean înconjurat de insule și lagune circulare care se mișcă în cosmos. Descrierea planetei Nibiru seamănă izbitor de mult cu descrierea pe care Platon a făcut-o Atlantidei.

Continue reading