Adevarul din spatele ploilor de bani! Ce le fac interlopii lautarilor pe care ii ingroapa in "sute" dupa ce lasa microfonul jos!
Net-ul
este plin de filmari in care lautarii sunt ingropati la propriu in
bani. La nunti, botezuri si cantari se arunca lei, euro si dolari cu
nemiluita si daca ar fi sa ne luam dupa video-urile de pe YouTube,
manelistii ar valora greutatea lor in aur.
Putina lume stie insa
ca "dupa soare vine frig, dupa pierdere castig", vorba melodiei si ca
manelistii de multe ori pleaca de la nunti cu buzunarele goale dupa ce
incaseaza in timpul spectacolului sume considerabile de bani. Reporterii
cancan.ro au stat de vorba cu un obisnuit al cluburilor de manele si al
petrecerilor cu lautari, o persoana care cunoaste cel mai bine
dedesubturile aceste lumi controversate.
Conform declaratiilor
acestuia, importanti lideri ai lumii interlope profita de faptul ca sunt
filmati cand dau dedicatii si arunca cu banii pentru a isi face "cota
de piata", ulterior urmand sa isi recupereze investitia dupa cantare.
"Cand
canta in localuri, atunci se intampla manevrele, pentru ca la nunti si
botezuri se iau banii inainte cu toate ca si acolo se mai fac gesturi de
genul asta. Predominant sunt Duduienii (n.r una dintre cele mai
importante grupari de tip mafiot din Capitala) cu gesturi de genul , dar
foarte multa lume face asta.
Salam incepe cantarea ,
si la un momentdat incep dedicatiile de exemplu , 10 milioane pentru un
individ, la final cand termina de cantat persoanele respective il
urmaresc si ii iau inapoi 20-30 de milioane, depinde de persoana . Toti
lautarii trec prin asta mereu , mai putin Minune care anunta de la
inceput 'Ce primeste Adrian, nu se da inapoi.'", a declarat sub
protectia anonimatului un personaj central al petrecerilor cu lautari.
Tot
acesta povesteste un episod greu de imaginat in care Florin Salam a
fost umitit de unul dintre cei mai temuti membri ai lumii interlope,
chiar in noaptea deInviere, acum un an.
Salam nu e
singurul care trece prin asta dar el e cel mai terorizat pentru ca face
cei mai multi bani, tocmai din cauza asta a refuzat si refuza sa mai
cante la localuri in Bucuresti, pentru ca pana la urma are si el o
familie si nu ii convine sa stea plecat de acasa si in loc sa faca bani
sa dea de la el. De Paste, anul trecut la Balkan ( n.r club controlat de
clanul Caranilor), un membru din gruparea Duduienilor l-a prins pe
Salam dupa ce a terminat de cantat si i-a cerut suma de doua mii de euro
, asta dupa ce el a dat la dedicatii in jur de 500 de euro. Salam
atunci pentru prima oara a refuzat sa dea banii inapoi si persoana
respectiva i-a dat un capac de fata cu toata lumea pana Florin a facut
plata.", a continuat acesta.

Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu